Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie Prejsť na obsah

Tlačová správa: REVÚCA – MESTO KULTÚRY 2022

Fond na podporu umenia rozhodol o udelení titulu „Mesto kultúry 2022“ mestu Revúca.

Fond na podporu umenia prostredníctvom odbornej komisie vybral v máji troch finalistov uchádzajúcich sa o titul Mesto kultúry 2022. Z ôsmich kandidujúcich miest postúpili Banská Bystrica, Revúca a Hlohovec. Svoje víťazné projekty mali možnosť dopracovať a následne odprezentovať dnes 25.10.2021 pred odbornou komisiou a verejnosťou.

Odborná komisia sa rozhodla udeliť titul Slovenské mesto kultúry Revúcej, nakoľko predložený projekt má najväčší rozvojový potenciál pre mesto a širší región. Ocenila, že predkladatelia projektu vnímajú kultúru ako súčasť revitalizácie mesta a regiónu, ako možnosť vytvoriť nové príležitosti, zvýšiť kvalitu života, zastaviť odliv obyvateľov z regiónu, pritiahnuť návštevníkov a oživiť identitu regiónu Gemer. Na realizáciu toho projektu získalo mesto Revúca žiadanú podporu vo výške 237 618 Eur.

Cieľom programu Mesto kultúry je najmä podpora dlhodobého rozvoja miestnej kultúry a umenia, ale aj užšej spolupráce mesta s inštitúciami zriaďovanými štátom, samosprávou, ako aj neziskovým sektorom. Rovnako dôležitým cieľom je sprostredkovanie živej skúsenosti obyvateľom a návštevníkom mesta so súčasnými formami umenia s celoslovenským i medzinárodným presahom.

Revúca sa stane v poradí štvrtým Mestom kultúry po úspešne zrealizovaných projektoch miest Banská Štiavnica, Nové Zámky a súčasného mesta kultúry Starej Ľubovne.

Výsledky a zdôvodnenia odbornej komisie sú zverejnené v rozhodnutí riaditeľa: https://www.fpu.sk/wp…/uploads/rozhodnutie-2021-9-612.pdf

Fond na podporu umenia